Благовісник

В Ірпені УЦХВЄ відкрила новий Сімейний центр

Українська Церква Християн Віри Євангельської 17 серпня презентувала для громади та урочисто відкрила Сімейний центр. Виконавець проекту — благодійна організація Save Ukraine.

На базі центру, який вже виконує свої функції, планується створити ще багато соціальних сервісів. Одним із перших запрацює Денний центр для дітей віком від 6 до 17 років та їхніх батьків. До речі, як поінформував засновник Save Ukraine Микола Кулеба, таких центрів при церковних громадах УЦХВЄ працює вже 16.

Незабаром розпочнеться і реалізація програми «Впевнений старт» для вагітних жінок, дітей віком від народження до 4 років та їхні батьків. Запрацює програма розвитку сімейних форм виховання для дітей-сиріт та тренінговий центр.

Один із гостей, натхненник та розробник програми, пастор LakeWood Church з Техасу Крейг Джонсон розповів, що аналогічні Champions Club вже працюють у 24 країнах світу.

Особливу увагу в Сімейному центрі приділятимуть психологічній підтримці та душпастирській опіці колишніх військовослужбовців, членів їхніх сімей. Наразі приміщення центру служить тимчасовим житлом для чотирьох сімей, у яких є діти з інвалідністю, ще п’ять таких сімей мешкають у смартбудиночках на його території. Усі вони втратили свої домівки внаслідок російської агресії.

Такі центри потрібні в кожній ОТГ

«Я вірю, що Господь благословить цю працю, спрямовану на фізичне, психологічне та духовне відновлення сімей із хворими дітками, реабілітацію наших захисників, які будуть повертатися з війни, та інших уразливих категорій. Тому дякую нашим партнерам за підтримку, дякую місцевій владі та народним депутатам за сприяння на своїх рівнях», — сказав старший єпископ УЦХВЄ Анатолій Козачок. За його словами, сприятиме центру й КНУ ім. Тараса Шевченка, який готує сертифікований персонал для закладу.

Ірпінський центр сім’ї стане першим центром, де поєднані під одним дахом декілька соціальних сервісів, які сформують модель послуг у громаді. Як планується, концепція буде імплементована на національному рівні, аналогічні центри можна створити в кожній ОТГ.

«25 років я вивчав досвід інших країн у роботі з дітьми. Досліджував різні сервіси на різних рівнях та мріяв, що щось таке з’явиться в Україні. Хотілося об’єднати найкращий досвід в одному місці. Сьогодні ми є вже за крок до виконання цієї мрії», — поділився з гостями та журналістами Микола Кулеба.

Він представив ще одного гостя, відомого для телефанів «Династії Дак» Віллі Робертсона. «Скажу відверто, що я не знав багато про Україну, ніколи тут не був раніше, але коли Трой розповів про цей проєкт, я сказав собі: Віллі, треба поїхати й допомагати. Думаю, що створення таких сімейних центрів — один із кращих шляхів допомогти людям», — наголосив гість.

Сім’ї, що вирвалися з окупації

Ми поспілкувалися з Анною Міщенко, координаторкою центру для дітей з інклюзією, що вже зараз працює на базі закладу. Вона розповіла, що родини, які нині живуть у центрі та в смартбудиночках на території, переважно евакуйовані з гарячих точок.

«У сім’ях, де є діти з інвалідністю, психологічну травму отримує як дитина, так і мама. Батьки, переживаючи за своє хворе дитятко, часто дуже вразливі та психологічно нестабільні, тому основна робота сфокусована саме на них. Більшість із наших сімей від пів року до півтора перебували в окупації та були евакуйовані фондом Save Ukraine», — розповіла Анна.

За словами координаторки, у центрі батькам надається психологічна допомога, діти отримують кваліфіковану медичну допомогу — їх обстежують у лікарні ОХМАТДИТ. Із кожною хворою дитиною працює певний спеціаліст, який призначає курс реабілітації. У період адаптації з такими сім’ями багато працюють волонтери — влаштовують екскурсії, поїздки до зоопарку, театру, прогулянки до парків, яких в Ірпені є кілька. Усі охочі в неділю мають можливість відвідати богослужіння в місті, а щоп’ятниці тут збирається домашня група.

Одна з мешканок смартбудинків Оксана, прибула на Київщину з міста Снігурівки Миколаївської області зі своїм 7-річним сином, який має діагноз «аутизм».

«На наше подвір’я прилетіла авіабомба, я відкопувала свою дитину з-під уламків… Після цього російські окупанти евакуювали нас у тоді ще окупований Херсон, але умови були жахливі, тож через три тижні ми польовими дорогами вибралися з окупації. У Гуманітарному штабі дізналася номери Save Ukraine та вже через два дні з дитиною була в Києві, де нас зустріли волонтери цього фонду», — розповіла Оксана.

Будинок, що вцілів серед руїн

Анна Міщенко як переселенка зі своєю родиною була однією з перших мешканців у приміщенні центру. Отже, вона пам’ятає, у якому жахливому стані воно було після того, як тут у лютому-березні 2022 року «квартирували» окупанти. Хоч, як кажуть місцеві, це й урятувало будинок, оскільки майже всі приміщення в цьому районі міста більшою або меншою мірою постраждали від обстрілів.

Нині тут затишно. Про страшні події нагадує хіба що карта України, роздовбана в місцях великих міст — Одеса, Миколаїв, Київ та ін. «Вони мріяли їх захопити, але Бог зберіг», — каже Анна.

Після того, як на базі Сімейного центру буде запроваджено інші заплановані сервіси, він відчинить свої двері для кожної родини в місті. Психологічну, фізичну та духовну підтримку тут знайдуть сім’ї, що опинилися в складних життєвих ситуаціях. Буде запроваджено програми для військовослужбовців, ветеранів та їхніх сімей.

Більш детально на сайті УЦХВЄ

Благовісник, 3,2023